Dzieci Maryi

DZIECI MARYI to radosna i rozśpiewana grupa z parafii p.w. Apostołów Mateusza i Macieja w Raciborzu – Brzeziu nad Odrą. Razem z Siostrą i Animatorkami spotykają się co tydzień w salce parafialnej, aby wspólnie modlić się, poznawać coraz bliżej Chrystusa i Maryję. Rozwijają swoje talenty, poznają Pismo Święte, które staje się dla nich Słowem Życia. Ponadto uczą się nowych modlitw i z wielką chęcią śpiewają nowe piosenki. Znajdują również czas na wspólną zabawę.

W naszej parafii grupa Dzieci Maryi istnieje już dziesiątki lat. Dziewczyny, które do niej należą szerzą cześć Najświętszej Maryi Panny. Maryja jest dla nich wzorem, pragną uczyć się od Niej prostoty, pokory oraz posłuszeństwa wobec Boga.

Najważniejszym dniem każdego Dziecka Maryi jest 8 grudnia – Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, po okresie próbnym i kilku spotkaniach, na których kandydatki zdobywają podstawową wiedzę na temat wspólnoty, uroczyście przyjmowane są do niej nowe dziewczynki (ostatnio przyłączyło się ich 5), które składają przyrzeczenia wiernej służby Niepokalanej. Pozostałe Dzieci Maryi odnawiają swoje przyrzeczenia.

Zewnętrznym znakiem przynależności do grupy Dzieci Maryi jest medalik z wizerunkiem Niepokalanej. Bycie Dzieckiem Maryi oznacza posiadanie Jej szczególnej opieki oraz łask.

Przynależność do wspólnoty to nie tylko modlitwa i służba, ale wspólne i owocne spędzanie wolnego czasu.

Więcej na archidiecezjalnej stronie Ruchu Dzieci Maryi: www.dziecimaryi.pl.