Relikwie

Drodzy Parafianie i Goście,

cieszymy się, że w Brzeziu mamy ŚW. OJCA PIO. Uroczyste wniesienie RELIKWII miało miejsce podczas piątkowego wieczoru, w ramach czuwania modlitewnego. Obok BŁ. JANA PAWŁA II nie mogło zabraknąć właśnie jednego z najsłynniejszego świętych – FRANCISZKANINA Z PIETRELCINY. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprowadzenia RELIKWII do Brzezia z San Giovanii Rotondo!

Fotorelacja z uroczystości dostępna w naszej GALERII oraz na portalu www.raciborz.com.pl. Film z uroczystości można znaleźć na www.youtube.com .

Relikwie św. Tereski od Dzieciątka Jezus
Wczoraj (12.10), podczas Eucharystii o godz. 19:30 do naszej świątyni w uroczystej procesji zostały wniesione RELIKWIE ŚW. TERESKI OD DZIECIĄTKA JEZUS – duchowej przewodniczki Służebnicy Bożej S.M. Dulcissimy. Relikwie zostały przyniesione na ołtarz przykryty płatkami róż. To właśnie ŚW. TERESKA OD DZIECIĄTKA JEZUS obiecała zsyłać łaski w postaci płatków róż dla tych, którzy się do niej zwracają.

Zdjęcia z wczorajszej uroczystości są dostępne w naszej GALERII, już wkrótce także film z uroczystości na www.youtube.com

Relikwie św. Rity, patronki wszystkich spraw beznadziejnych
Drodzy Parafianie i Goście!

Do poczetu świętych i błogosławionych naszej parafii dołączyła ŚW. RITA. Podczas piątkowej Eucharystii o godz. 19.30, w Święto Podwyższenia Krzyża, do brzeskiej świątyni zostały wprowadzone RELIKWIE ŚW. RITY. Atrybutem patronki od spraw trudnych i beznadziejnych są róże, które właśnie dlatego zostały przyniesione przez wiernych do kościoła, a następnie poświęcone. Po Eucharystii, jak w każdy piątkowy wieczór, miała miejsce modlitwa uwielbienia.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w tej wyjątkowej, dla całej wspólnoty parafialnej, uroczystości!

Fotorelacja dostępna w naszej GALERII oraz na portalu www.raciborz.com.pl

relikwie bł. Franciszka i Hiacynty
RELIKWIE BŁ. FRANCISZKA I HIACYNTY W NASZEJ PARAFII!

13.07 podczas Mszy św. o godz. 9.30 miało miejsce uroczyste wniesienie RELIKWII BŁ. FRANCISZKA I HIACYNTY do naszej świątyni, które zostały przywiezione do Brzezia z Fatimy.

Relikwiarz zawiera cząstki pierwszych trumien, w których byli pochowani Franciszek i Hiacynta Marto. Autentyczność relikwii została potwierdzona specjalnym certyfikatem.

Relację z uroczystości można znaleźć na portalu www.raciborz.com.pl oraz w naszej GALERII

relikwie bł. Jana Pawła II – krew Ojca Świętego
RELIKWIE BŁ. JANA PAWŁA II W NASZEJ ŚWIĄTYNI !

27.11.2011, podczas Sumy o godz. 10.30 odbyło się uroczyste wniesienie przez ks. proboszcza RELIKWII BŁ. JANA PAWŁA II do naszego Kościoła. Homilię podczas Eucharystii wygłosił do wszystkich zebranych ks. dr Arkadiusz Wuwer, który wielokrotnie przywoływał słowa wypowiedziane do wiernych przez Papieża Polaka: “NIE BÓJ SIĘ WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ!”

Relikwie, którymi jest krew Ojca Świętego zostały umieszczone w złotym relikwiarzu. Ich autentyczność została potwierdzona przez kardynała Stanisława Dziwisza specjalnym certyfikatem.

Obecność relikwii w parafii zobowiązuje każdego z nas do pogłębienia duchowej spuścizny bł. Jana Pawła II, który swoim życiem wskazywał nam drogę do świętości.

Zdjęcia z uroczystości dostępne w naszej GALERII!